در حاشیه اختتامیه چهاردهمین جشنواره پژوهش و فناوری؛ امضای تفاهم نامه مشترک میان معاونت علمی رئیس جمهور و سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران

در حاشیه مراسم اختتامیه چهاردهمین جشنواره پژوهش و فناوری، تفاهم‌نامه همکاری مشترک میان سازمان اسناد و کتابخانه‌ ملی و معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیاد رئیس جمهور منعقد شد.

27 دی 1402

با معرفی برگزیدگان؛ چهاردهمین جشنواره ملّی پژوهش با امضای تفاهم نامه معاونت علمی رئیس جمهور و سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران به پایان رسید

مراسم اختتامیه چهاردهمین جشنواره ملّی پژوهش و منابع دیجیتال سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران با امضای تفاهم نامه همکاری فی مابین معاونت علمی و فناوری و اقتصاد دانش بنیاد رییس جمهور و سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران برگزار شد.

27 دی 1402

گزارش تصویری2-برگزیدگان چهاردهمین جشنواره ملّی پژوهش و فناوری سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران

مراسم اختتامیه چهاردهمین جشنواره ملّی پژوهش و منابع دیجیتال سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران امروز 26 دی ماه با معرفی برگزیدگان و با حضور روح الله دهقانی فیروزآبادی معاون علمی و فناوری و اقتصاد دانش بنیاد رییس جمهور، علیرضا مختارپور رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران، معاونان، مدیران و اصحاب رسانه برگزار شد.

26 دی 1402

چهاردهمین جشنواره ملّی پژوهش و فناوری برگزیدگان خود را شناخت

برگزیدگان چهاردهمین جشنواره ملّی پژوهش و فناوری سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران با حضور روح الله دهقانی فیروزآبادی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهور و علیرضا مختارپور رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران در بخش کتاب، پایان نامه و رساله دکتری، پژوهشگر برتر غیر هیات علمی سازمان و پژوهشگر برگزیده عضو هیات علمی این سازمان معرفی و تجلیل شدند.

27 دی 1402

علیرضا مختارپور در اختتامیه چهاردهمین جشنواره پژوهش مطرح کرد: سارقان علم و فناوری از دانش برای نابودی میراث فرهنگی و تمدنی فلسطین استفاده کرده اند

علیرضا مختارپور گفت: نگاهی به وضع امروز جهان و استفاده سارقان علم و فناوری از این دانش و توانایی برای حمله به مظلومان غزه و نابودی میراث فرهنگی و تمدنی فلسطین به روشنی این ادعا را ثابت می‌کند.

27 دی 1402

گزارش تصویری 1 ـ اختتامیه چهاردهمین جشنواره پژوهش و فناوری

اختتامیه چهاردهمین جشنواره پژوهش و فناوری برگزار شد.

27 دی 1402

معاون علمی و فناوری و اقتصاد دانش بنیاد رییس جمهور مطرح کرد؛با بهره جستن از توان نخبگان می توان به دستاوردهای بهینه در حوزه هوش مصنوعی دست یافت/ ضرورت تسهیل گری دولت

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهور با حضور در مراسم اختتامیه چهاردهمین جشنواره ملّی پژوهش و منابع دیجیتال سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران با تاکید بر هوش مصنوعی به عنوان یکی از پدیده های نوظهور علم و فناوری گفت: هوش مصنوعی شناخت انسان از محیط پیرامون را تحت تاثیر قرار می دهد به همین دلیل با بهره جستن از توان جوانان و نخبگان علم، فناوری و تسهیل گری این امر توسط دولت می توان به دستاوردهای بهینه و کاربردی در این عرصه دست یافت.

26 دی 1402

گفتگوی لیزنا با دبیر علمی جشنواره ملّی پژوهش؛ دریافت اثر در قالب پیشنهادۀ مصوب با هدف تقویت و ارتقای محتوای پژوهش بوده است

دبیر علمی چهاردهمین جشنواره ملّی پژوهش و فناوری سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران گفت: بخش ارسال اثر در قالب پیشنهادۀ مصوب در جشنواره با اهداف زیادی مطرح شد از جمله اینکه قبل از آنکه پژوهش به پایان برسد بتوانیم مشارکت اعضای هیات علمی و مشارکت داوران برای تقویت و ارتقای محتوای پژوهش را داشته باشیم و توانستیم در نخستین رویدادی که برگزار کردیم به این هدف برسیم.

26 دی 1402

گفتگوی لیزنا با معاون پژوهش و منابع دیجیتال در آستانه اختتامیه جشنواره پژوهش؛ هوش مصنوعی می‌تواند روایت‌های تاریخی را عوض کند

معاون پژوهش و منابع دیجیتال سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران گفت: هوش مصنوعی، عرصه فناوری جدید است که حوزه‌های تخصصی علم را تحت تاثیر قرار می‌دهد و می تواند گفتمان جدیدی را به تاریخ اضافه و یا روایت‌های تاریخی را عوض کند.

25 دی 1402

مراسم اختتامیه چهاردهمین جشنواره ملّی پژوهش و فناوری سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران برگزار می شود

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران، مراسم اختتامیه چهاردهمین جشنواره ملّی پژوهش و فناوری سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران، با حضور روح‌الله دهقانی فیروزآبادی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهور و تقدیر از پژوهشگران برتر، روز سه شنبه 26 دی ماه ساعت 10 در مرکز همایش های بین الملل سازمان (سالن قلم) برگزار می شود.

25 دی 1402

گزارش تصویری/کارگاه آموزشی تجزیه و تحلیل داده‌ها با پایتون

کارگاه آموزشی تجزیه و تحلیل داده‌ها با پایتون، ویژه چهاردهمین جشنواره ملی پژوهش و فناوری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار شد.

17 دی 1402

گزارش تصویری/نشست‌های تخصصی ویژه چهاردهمین جشنواره ملی پژوهش و فناوری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران

نشست‌های تخصصی ویژه چهاردهمین جشنواره ملی پژوهش و فناوری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار شد.

06 دی 1402

نشست‌های تخصصی ویژه چهاردهمین جشنواره ملی پژوهش و فناوری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار می شود

معاونت پژوهش و منابع دیجیتال در راستای مضمون اصلی چهاردهمین جشنواره ملی پژوهش و فناوری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران: هوش مصنوعی و آینده پژوهش، نشست‌های تخصصی ویژه این جشنواره را در روز دوشنبه 4 دی 1402 در سالن حکمت کتابخانه ملی برگزار می کند.

03 دی 1402

با حضور اصحاب رسانه؛ نشست خبری تبیین عملکرد پژوهشی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار شد

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران این نشست خبری به مناسبت هفته پژوهش و چهاردهمین دوره جشنواره پژوهش و فناوری روز سه‌شنبه 28 آذر ماه با حضور علیرضا مختارپور رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران، فاطمه صدر معاون پژوهش و منابع دیجیتال و سعیده اکبری داریان مشاور معاون پژوهش و منابع دیجیتال و دبیر چهاردهمین جشنواره پژوهش سازمان برگزار شد.

29 آذر 1402

تازه ترین جلسه های کمیته علمی جشنواره ملّی پژوهش و فناوری برگزار شد

در ششمین و هفتمین جلسه های کمیته علمی جشنواره ملّی پژوهش و فناوری، اعضای کمیته به بررسی آثار دریافتی و انتخاب داوران ارزیابی آثار پرداختند.

27 آذر 1402

با حمایت از اثر برگزیده سیزدهمین جشنواره ملّی پژوهش و فناوری سازمان و اسناد و کتابخانه ملی ایران؛ رساله دکتری «درمان آسیب زردشدگی ناشی از اکسایش سلولز کاغذهای تاریخی با استفاده از شستشو و عوامل کاهنده» بررسی می شود

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران، سعیده اکبری داریان دبیر علمی چهاردهمین جشنواره ملّی پژوهش و فناوری سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار مهر گفت: دستاوردهای این جشنواره زمینه مشارکت میان جامعه، دانشگاه و صنعت در عرصه پژوهش را فراهم می‌کند و بدین ترتیب بستر مشارکت پژوهشگران در حوزه‌های تخصصی برای شناسایی مسائل، یافتن راه‌حل‌ها و گسترش مرزهای دانش در رابطه با مأموریت‌ها و فعالیت‌های علمی و پژوهشی سازمان فراهم خواهد شد.

20 آذر 1402

تمدید شد؛ فرصتی دیگر برای ارسال آثار به چهاردهمین جشنواره ملی پژوهش و فناوری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران

دبیرخانه چهاردهمین جشنواره ملی پژوهش و فناوری سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران طی اعلامیه‌ای اعلام کرد، به دلیل ترافیک ساعات پایانی در ارسال آثار به سامانه جشنواره و بروز اختلال فنی در سامانه، مهلت ارسال آثار پنج روز تمدید شد.

15 آذر 1402

با حمایت از اثر برگزیده سیزدهمین جشنواره ملّی پژوهش و فناوری سازمان؛ بررسی رساله دکتری «سیر تحول و دوره‌بندی مکتوبات فارسی در باب موسیقی ایرانی»

معاونت پژوهش و منابع دیجیتال سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران در آستانه هفته پژوهش و برگزاری چهاردهمین جشنواره ملی پژوهش و فناوری سازمان و در راستای حمایت معنوی از آثار برگزیده جشنواره سیزدهم، نشست معرفی، نقد و بررسی رساله دکتری برگزیده در محور نسخه‌شناسی و نسخه‌‌پژوهی با عنوان «سیر تحول و دوره‌بندی مکتوبات فارسی در باب موسیقی ایرانی (قرن 10 تا 13 ه.ق)» اثر سهند سلطاندوست را برگزار می‌کند.

14 آذر 1402

در گفتگو با خبرگزاری مهر؛ جزئیات جشنواره ملی پژوهش و فناوری کتابخانه ملی تشریح شد

امسال دبیرخانه جشنواره پژوهش و فناوری همانند سال‌های گذشته آثار را در قالب پایان‌نامه، رساله دکتری، طرح پژوهشی و کتاب دریافت خواهد کرد.

13 آذر 1402

با حمایت از اثر برگزیده سیزدهمین جشنواره ملّی پژوهش و فناوری؛ رساله دکتری «بررسی تحولات نهضت ملی همدان» برگزار می شود

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران، معاونت پژوهش و منابع دیجیتال سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران در آستانه هفته پژوهش و برگزاری چهاردهمین جشنواره ملی پژوهش و فناوری سازمان و در راستای حمایت معنوی از آثار برگزیده جشنواره سیزدهم، نشست معرفی، نقد و بررسی رساله دکتری «بررسی تحولات نهضت ملی (1328-1332 ه. ش) در همدان و تأثیر آن بر حیات سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی همدان» اثر دکتر ابوالفتح مومن را برگزار می‌کند.

12 آذر 1402

اطلاعیه تکمیلی دبیرخانه جشنواره ملی پژوهش و فناوری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران

با عنایت به تماس‌های تلفنی و بازخورد از علاقمندان به این جشنواره ملی، به استحضار می‌رساند، فراخوان جشنواره در دوره چهاردهم محدود به پژوهش‌های مرتبط با «هوش مصنوعی» نیست و همانند دوره‌های گذشته،آثار را در قالب پایان‌نامه، رساله دکتری، طرح پژوهشی و کتاب در محورهای: علم اطلاعات و دانش‌شناسی، علوم آرشیوی، مطالعات تاریخ معاصر، ایران­‌شناسی، اسلام‌شناسی، حفاظت و نگهداری منابع آرشیوی و کتابخانه‌ای و نسخه‌شناسی و نسخه‌پژوهی دریافت خواهد کرد.

08 آذر 1402

با حمایت از اثر برگزیده سیزدهمین جشنواره ملّی پژوهش و فناوری؛ رساله دکتری «بازکاوی تاریخی جنبش دکومانتاسیون به منظور شناسایی و تحلیل ابعاد گفتمانی» معرفی، نقد و بررسی می‌شود

معاونت پژوهش و منابع دیجیتال سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران در آستانه هفته پژوهش و برگزاری چهاردهمین جشنواره ملی پژوهش و فناوری سازمان، در راستای حمایت معنوی از آثار برگزیده جشنواره سیزدهم، نشست معرفی، نقد و بررسی رساله دکتری «بازکاوی تاریخی جنبش دکومانتاسیون به منظور شناسایی و تحلیل ابعاد گفتمانی» اثر دکتر امیر ریسمان‌باف را برگزار می‌کند.

06 آذر 1402

دبیرخانه جشنواره ملی پژوهش و فناوری سازمان اسناد و کتابخانه ملی خبر داد؛ تمدید مهلت ارسال آثار به چهاردهمین جشنواره ملی پژوهش و فناوری

دبیرخانه چهاردهمین جشنواره ملی پژوهش و فناوری سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران طی اطلاعیه ای اعلام کرد، مهلت ارسال آثار به این دوره از جشنواره ملی پژوهش و فناوری سازمان اسناد‌ و‌ کتابخانه ‌ملی جمهوری اسلامی ایران تا 13 آذر ماه سال جاری تمدید شد.

05 آذر 1402

نشست معرفی و بررسی «کتاب‌های درسی دانشگاهی درباره فلسطین - رژیم اشغالگر قدس: سیاست‌های آموزش و دانش در غرب» برگزار شد

همزمان با آغاز سی و یکمین دوره هفته کتاب، نشستِ علمی معرفی، نقد و بررسی کتاب «Textbooks on Israel-Palestine: The Politics of Education and Knowledge in the West» که توسط انتشارات معتبر بین‌المللیI.B. Tauris منتشر شده است؛ از سوی معاونت پژوهش و منابع دیجیتال سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران برگزار شد.

25 آبان 1402

با حمایت از اثر برگزیده جشنواره ملّی پژوهش؛ «کتاب‌های درسی دانشگاهی درباره فلسطین -رژیم اشغالگر قدس» در هفته کتاب معرفی و نقد و بررسی می شود

معاونت پژوهش و منابع دیجیتال سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران همزمان با سی و یکمین دوره هفته کتاب و در راستای حمایت معنوی از آثار برگزیده سیزدهمین جشنواره ملّی پژوهش و فناوری، نشست معرفی و نقد و بررسی «کتاب‌های درسی دانشگاهی درباره فلسطین - رژیم اشغالگر قدس: سیاست‌های آموزش و دانش در غرب» را در آستانه جشنواره چهاردهم برگزار می‌کند.

20 آبان 1402

در سومین جلسه کمیته علمی جشنواره؛ فرایند داوری و کاربرگِ ارزیابی آثار در حوزه تاریخ شفاهی در چهاردهمین جشنواره ملّی پژوهش و فناوری سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران بررسی شد

سومین جلسه کمیته علمی چهاردهمین جشنواره ملّی پژوهش و فناوری سازمان اسناد و کتابخانه ملّی جمهوری اسلامی ایران با حضور و تبادل آراء اعضای این کمیته برگزار شد.

20 آبان 1402

فراخوان چهاردهمین جشنواره ملّی پژوهش و فناوری سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران منتشر شد

فراخوان چهاردهمین جشنواره ملّی پژوهش و فناوری سازمان اسناد و کتابخانه ملّی جمهوری اسلامی ایران با مضمون اصلی «هوش مصنوعی و آینده پژوهش» منتشر شد.

17 آبان 1402

در دومین جلسه کمیته علمی جشنواره؛ محورهای فراخوان چهاردهمین جشنواره ملّی پژوهش و فناوری بررسی شد

دومین جلسه کمیته علمی چهاردهمین جشنواره ملّی پژوهش و فناوری سازمان اسناد و کتابخانه ملّی جمهوری اسلامی ایران با حضور فاطمه صدر، معاون پژوهش و منابع دیجیتال این سازمان و اعضای این کمیته برگزار شد.

10 آبان 1402

با هدف بررسی محورهای فراخوان؛ نخستین جلسه کمیته علمی چهاردهمین جشنواره ملّی پژوهش و فناوری سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران برگزار شد

نخستین جلسه کمیته علمی چهاردهمین جشنواره ملّی پژوهش و فناوری سازمان اسناد و کتابخانه ملّی جمهوری اسلامی ایران با حضور فاطمه صدر، معاون پژوهش و منابع دیجیتال این سازمان و اعضای این کمیته برگزار شد.

07 آبان 1402

با هدف بررسی بخش های مختلف جشنواره؛ جلسه سیاستگذاری چهاردهمین جشنواره ملّی پژوهش و فناوری سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران برگزار شد

نخستین جلسه شورای سیاستگذاری چهاردهمین جشنواره ملّی پژوهش و فناوری سازمان اسناد و کتابخانه ملّی جمهوری اسلامی ایران با حضور علیرضا مختارپور رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران و اعضای این شورا برگزار شد.

03 مهر 1402